Mateřská škola Tuchoměřice
Mateřská školaTuchoměřice

U ŠKOLKY SE OBJEVÍ SPECIÁLNÍ ČERVENÁ POPELNICE

Jsme moc rádi, že můžeme být součástí druhé šance pro použité materiály. Tato ekologická myšlenka se zrodila u paní Barbory Jankové z iniciativy Planeta našim dětem, která oslovila naši obec. Projekt se zaměřuje na sbírání výplňových materiálů, které slouží dalšímu využití. Konkrétně skládané papírové krabice, bublinkové fólie, vzduchové polštářky a polystyrenové mašličky takzvané flo-paky. Tyto materiály se sbírají do popelnic, které si děti z naší mateřské školy samy vyzdobily. Nasbíraný čistý materiál si poté odváží přímo iniciativa nebo již přímo nasmlouvané e-shopy z okolí. Blízkost e-shopů je žádoucí také proto, aby se ušetřila příroda při přepravě materiálu. Výplně, které si e-shop vyzvedne, se dále dostanou do oběhu, a tedy není nutné vyrábět další a další materiál, který se poté opět buď recykluje a znovu vyrábí nebo končí na skládkách. Tento materiál nevyžaduje speciální skladování, a tak může být využíván opakovaně klidně i několik let. Jako poděkování e-shopů získávají děti z mateřských školek, škol či zájmových kroužků dárky v podobě knížek, hraček, ale třeba i v podobě hmyzího domečku. Mohou tak přírodu začít přímo pozorovat, učit se o ní a zjistit, jak o ni pečovat, aby nám dlouho vydržela v celé svojí kráse. Materiály prosíme darovat čisté a v dobrém stavu tak, aby bylo možno jejich využití co nejdéle. „Za veškerou aktivitu ať už sběrem těchto materiálů, třídění odpadů nebo uklízení přírody velmi děkujeme a vážíme si jí. Je to kousek, kterým každý můžeme přispět k čisté přírodě, která zůstane našim dětem,“ dodává Barbora Janková. Pokud se tato myšlenka v Tuchoměřicích uchytí, moc rádi umístíme druhou popelnici ozdobenou dětmi i k naší základní škole.

Červená popelnice

Děti popelnici krásně vyzdobilyDěti popelnici krásně vyzdobilyDěti popelnici krásně vyzdobilyDěti popelnici krásně vyzdobily

Telefon třídy :

• Berušky: 220 951 284